28. 5. 2019
Oddíl SPV sklízel úspěchy na atletických závodech v Sušici

V pondělí 27.května se na atletickém stadiónu v Sušici uskutečnila "Atletická soutěž odborů SPV regionu Klatovy", kterého se zúčastnila i mládežnická výprava reprezentující oddíl SPV při Sokole Pačejov. A její zástupci se rozhodně neztratili. Soutěžilo se v klasickém čtyřboji /sprint 50/60 m, skok daleký, hod míčkem/granátem a vytrvalostní běh 400/800 metrů/. Zlaté medaile si ve svých kategoriích vybojovali Jakub Smolík a Kristýna Větrovcová, stříbrnou medaili získala Kateřina Buchtová a bronzovou pak Tomáš Šembera. Zazářil především Jakub Smolík, který s přehledem vyhrál všechny čtyři disciplíny. Za zmínku stojí jeho výkon v běhu na 60 m - 8,0 s a ve skoku dalekém 459 cm. Z děvčat pak zaznamenala nejkvalitnější výkon Kristýna Větrovcová ve skoku dalekém 430 cm. V příloze fotky naší úspěšné výpravy.

Autor článku: Tomáš Cihlář